Przemek Seweryniak

19 - 20 Czerwca 2020 | Łódź

Przemek Seweryniak

[ Szwecja ]

Przemek Seweryniak ukończył Uniwersytecką Szkołę dla Techników Dentystycznych w Lund w 1993 roku.
W wieku 23 lat złożył pracownię techniki dentystycznej Cosmodent AB w Malmö w Szwecji.

Cosmodent to obecnie jedno z najbardziej znanych laboratoriów dentystycznych w Szwecji.

Wszystkie wykonywane tam prace to odbudowy pełnoceramiczne, a 60% to przypadki leczenia estetyczno-czynnościowego.

Ponad 90% wycisków przesyłanych do tego laboratorium to wyciski cyfrowe wykonane przy użyciu 3Shape Trios, a 99% prac jest wykonywanych w oparciu o skany cyfrowe. Przemek jest członkiem założycielem Szwedzkiej Akademii Stomatologii Kosmetycznej i prowadzi wykłady i kursy praktyczne na arenie międzynarodowej w całej Skandynawii. Przemek jest jedynym technikiem dentystycznym w Skandynawii certyfikowanym przez ESCD.

Jest też jedynym szwedzkim technikiem dentystycznym, który otrzymał trzy złote i dwa srebrne medale podczas corocznego konkursu AACD Smile Gallery, a w 2017 roku został wyróżniony nagrodą Sverker Toreskog.

Przemek rozpoczął pracę z technologią CAD/CAM w 2002 roku, z 3Shape pracuje od 2006 roku, a własne centrum wycinania prac posiada od 2008 roku. Współuczestniczył w wielu badaniach nad tlenkiem cyrkonu prowadzonych we współpracy w Uniwersytetem w Malmö. Pracuje też jako wykładowca gościnny na Uniwersytecie w Göteborgu.
Wraz z Kate Brantvik stworzył wspaniałą pracę Fabulous Smiles Book [Księga Pięknych Uśmiechów], a także opracował procedury oraz biblioteki dostępne w systemie 3Shape Dentalsystem.

 Kwalifikacje: CDT [certyfikowany technik dentystyczny] DTG [Cech Techników Dentystycznych]

[ Funkcja i estetyka w cyfrowym świecie ]

19 - 20 Czerwca 2020 | Łódź