Kamil Szewczyk

8 - 10 Marca 2019 | Łódź

Kamil Szewczyk

[ Polska ]

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Tytuł lekarza stomatologa otrzymał w 2006 roku. Zaledwie rok później otworzył swój pierwszy gabinet stomatologiczny. Godny zaufania specjalista, który z łatwością nawiązuje kontakt z pacjentami, co znacznie obniża u nich poziom stresu. Jego specjalnością jest chirurgia stomatologiczna, implatntologia, wykonywana również przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Opracował autorską metodę atraumatycznego zakładania implantów zębowych, dzięki której proces gojenia pozabiegowego jest szybszy i łagodniejszy dla Pacjenta. Wykonuje stomatologiczne zabiegi chirurgiczne u Pacjentów z Polski i z Europy. Należy do International Team for Implantology – ITI, PSI Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, ICOI International Congres of Oral Implantology, DGOI Deutche Gesellschaft fur Orale Implantologie. Ukończył wiele specjalistycznych kursów z zakresu chirurgii i implantologii w kraju i za granicą. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce zajmuje się wykonywaniem zabiegów implantacji przy użyciu wszczepów hypoalergicznych estetycznych z tlenku cyrkonu. Cieszy się opinią świetnego specjalisty, wrażliwego na potrzeby Pacjentów. Jego pasją oprócz stomatologii są podróże. W wolnych chwilach lubi czynnie spędzać czas. Pasjonują go sportowe samochody. Bardzo dużo czasu poświęca na doskonalenie duchowe. Wegetarianin lubiący zdrowy i bliski naturze tryb życia.

1. Do czego potrzebne nam cyfrowe rozwiązania w codziennej praktyce implantologicznej i protetycznej?

Zarys wykładu:

 

Mówi się: „ jeśli zawalisz plan to planujesz porażkę”, skoncentrujemy się na nowych protokołach cyfrowych, które pomagają planowaniu implantów tak samo jak tymczasowych oraz ostatecznych odbudowach.

 

Wykład pozwoli zrozumieć składowe systemu pracy cyfrowej, w jaki sposób możemy je zintegrować w pracy lekarza dentysty.


Pokażemy jak w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam cyfrowa technologia z głównym naciskiem na technologię druku 3D w codziennej praktyce.


Przedstawione zostaną własne przykłady rozwiązań z zakresu implantologii i implantoprotetyki oraz naszego laboratorium.

[ Funkcja i estetyka w cyfrowym świecie ]

8 - 10 Marca 2019 | Łódź