Iwona Gnach-Olejniczak

8 - 10 Marca 2019 | Łódź

Iwona Gnach-Olejniczak

[ Polska ]

Lekarz stomatolog Iwona Gnach-Olejniczak – ekspert w dziedzinie stomatologii, ortodoncji, implantologii, certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine.

Stworzyła Unident Union w 1992 roku. W 2010 otrzymała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie TOP Design dla najlepszej kliniki w Polsce.

Wieloletnie doświadczenie kliniczne, holistyczne spojrzenie na leczenie pacjentów zaowocowało powstaniem i opatentowaniem autorskiego programu terapeutycznego Dental Face Lifting – DFL®. Obecnie stoi na czele interdyscyplinarnego zespołu realizującego terapie DFL®, w których wykorzystuje wszystkie techniki interdyscyplinarnej stomatologii zintegrowanej z medycyną estetyczną dla poprawy i odmłodzenia rysów twarzy.

Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej (dziś Uniwersytet Medyczny).

Przez cały okres swojej kariery zawodowej intensywnie zgłębia wiedzę, o czym świadczą dziesiątki ukończonych kursów i specjalistycznych szkoleń implantologicznych, m.in. w USA (Chicago, Floryda, staż w New York University) oraz w europejskich ośrodkach naukowych (Göteborg, Lozanna, Tuluza, Brno). Nowoczesne techniki ortodontyczne doskonaliła m.in. w USA, Hiszpanii i Austrii. Jest ekspertem ortodoncji nieekstrakcyjnej dorosłych za pomocą systemów samoligaturujących amerykańskiej marki Damon®. Kompetencje umożliwiły jej dołączenie do grona członków kilku stowarzyszeń naukowych, wśród których można wymienić Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej, European Association for Osseointegration i International Association of Orthodontics.

Aktywny ekspert mediów – często zapraszana do telewizji, audycji radiowych oraz autorka artykułów w czasopismach medycznych, prasie codziennej, kobiecej i popularno-naukowej.

Ulubiony lekarz wielu gwiazd ekranu takich jak Olivier Janiak, Tomasz Karolak, Bartosz Porczyk, Karolina Malinowska, Natalia Siwiec, Agnieszka Fitkau-Perepeczko i inni.

Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce zdobyła AKREDYTACJĘ IMPLANTOLOGICZNĄ OGÓLNOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA IMPLANTOLOGII STOMATOLOGICZNEJ oraz MINISTERSTWA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ, uznawane za najwyższe wyróżnienie wśród implantologów oraz potwierdzenie kompetencji w zakresie implantologii oraz implantoprotetyki.

Za wkład w rozwój implantologii nagrodzona tytułem PLATINUM PREFFERED amerykańskiego koncernu Biomet 3i.

Przez szwedzki system Astra Tech uznana za osobowość implantologiczną i nagrodzona statuetką „Krzyształowego Tytana”, który jest symbolem najwyższej jakości implantologii stomatologicznej, certyfikowanej przez Dentsply IH.

Członek polskich towarzystw naukowych takich jak:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej
Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne

Członek europejskich i światowych towarzystw naukowych takich jak:
European Association of Dental Implantologists
European Association for Osseointegration
International Association of Orthodontics
Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie
Deutsche Gesellschaft für Zahnärztliche Implantologie

1. Medycyna estetyczna – ukoronowanie leczenia stomatologicznego – przewidywalny i powtarzalny klucz decyzyjny Dental Face Lifting w projektowaniu rysów twarzy

Zarys wykładu:

 

Mówi się: „ jeśli zawalisz plan to planujesz porażkę”, skoncentrujemy się na nowych protokołach cyfrowych, które pomagają planowaniu implantów tak samo jak tymczasowych oraz ostatecznych odbudowach.

 

Wykład pozwoli zrozumieć składowe systemu pracy cyfrowej, w jaki sposób możemy je zintegrować w pracy lekarza dentysty.


Pokażemy jak w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam cyfrowa technologia z głównym naciskiem na technologię druku 3D w codziennej praktyce.


Przedstawione zostaną własne przykłady rozwiązań z zakresu implantologii i implantoprotetyki oraz naszego laboratorium.

[ Funkcja i estetyka w cyfrowym świecie ]

8 - 10 Marca 2019 | Łódź