Agnieszka Kulik

8 - 10 Marca 2019 | Łódź

Agnieszka Kulik

[ Polska ]

Lekarz dentysta. Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu w 2006 r., a już rok później otworzyła pierwszy własny gabinet stomatologiczny – Exclusive Dental Studio. Jej specjalnością jest przygotowanie holistycznego planu leczenia dla Pacjenta. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce i ortodoncji. Jest członkiem EAO Eurasian Assiociation of orthodontist oraz członkiem aktywnym AES (American Equilibration Society). Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce rozpoczęła leczenie Pacjentów metodą INVISALIGN®. Od 6 lat zajmuje się również medycyną estetyczną. Jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jej pasją, oprócz stomatologii, są dalekie podróże. W wolnych chwilach gra na pianinie oraz uczy się gry na ukulele i saksofonie. Czasem maluje obrazy węglem i pastelami. Bardzo lubi piec i gotować dla bliskich i przyjaciół. Interesuje się architekturą i aranżacją wnętrz.

1. Piękny uśmiech – cyfrowy uśmiech

Zarys wykładu:

 

W ostatnim czasie niezwykle szybko rozwija się technologia cyfrowa CAD/CAM. Każda z maszyn i wszystkie oprogramowania wymagają ingerencji ludzkiego umysłu i zdolności twórczych. Maszyny nie wykonałyby projektów same, a ludzie nie potrafią tak doskonale kopiować morfologii i kształtu zębów bez pomocy maszyn. By powstała piękna praca cyfrowa potrzebne są trzy nadrzędne elementy: maszyna, oprogramowanie i człowiek, który kreatywnie połączy wszystko w jedną, spójną całość. W ten sposób osiągamy symbiozę, współczesną mimesis, bez której stomatologiczna perfekcja nie istnieje.
Dzięki możliwości kopiowania przez maszyny natury, mamy nieograniczone możliwości tworzenia, naturalnie pięknych uśmiechów.


Czy może być coś bardziej fascynującego, niż szeroki, promienny uśmiech zadowolonego z efektów pacjenta?


Jak wykorzystać potencjał technologii cyfrowych w różnych dziedzinach stomatologii, takich jak: protetyka, stomatologia estetyczna, ortodoncja, implantologia, oraz planowanie leczenia i motywacja Pacjenta?

[ Funkcja i estetyka w cyfrowym świecie ]

8 - 10 Marca 2019 | Łódź